The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Apr 19, 2024 4:33 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: masina de fum
MesajScris: Vin Dec 28, 2007 2:27 am 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iun 25, 2006 10:33 pm
Mesaje: 1337
Localitate: Iasi
Sebyy scrie:
http://http://www.google.com.ro/image.php?id=3453 ce parere aveti ? este buna?



folosesc una in mod regulat la show-uri, timpul de incalzire e de cam 5-6 min, jetul puternic, nu face figuri, consumi in medie 200-250 ml de lichid/noapte.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 28, 2007 5:08 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Iul 05, 2007 11:26 am
Mesaje: 250
Localitate: iasi
adircf si la tine se incalzeste asa tare ciuperca??? ca am tinuto 5 min in priza si numai puteam tine mana pe ea


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 28, 2007 5:14 pm 
da. dupa 5 minute e super fierbinte. eu o las o seara intreaga si n-are nimica.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 28, 2007 5:16 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Iul 05, 2007 11:26 am
Mesaje: 250
Localitate: iasi
adircf scrie:
da. dupa 5 minute e super fierbinte. eu o las o seara intreaga si n-are nimica.


aha ca mam speriat si de asta am zis sa nu se arda becurile ca mau costat 1 mil


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 29, 2007 1:58 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 06, 2005 1:25 am
Mesaje: 414
Localitate: Iashington
Sandu_Alex_999 scrie:
(pana acum nici nu am stiut ca . fac masini de fum :shock: )

se pare ca nu stii multe
. produc orice ... de la picioare de boxe pana la cele mai destepte gadget-uri pt lumini - cu preturi de peste 2000 E bucata

masina aia de fum o am eu - merge in draci
exact cum zicea bradacalin - timp de incalzire mic, jet puternic, consum mic ..... isi merita toti banii :wink:
http://i14.tinypic.com/6tkbxhh.jpg - pune click sa vezi oferta la masini de fum


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 29, 2007 2:05 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19820
Localitate: La sediu
cred ca glumesti

. nu e un producator e doar o marca lipita pe un brat de produse aduse din china de la tot felul de firme necunoscute.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 29, 2007 2:22 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 06, 2005 1:25 am
Mesaje: 414
Localitate: Iashington
nexus3 scrie:
. nu e un producator e doar o marca lipita pe un brat de produse aduse din china de la tot felul de firme necunoscute.

amin !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 30, 2007 3:53 am 
nexus3 scrie:
cred ca glumesti

. nu e un producator e doar o marca lipita pe un brat de produse aduse din china de la tot felul de firme necunoscute.


de oricine ar fii facute daca sunt bune , merita ...... cu ce ma incalzeste sa dau bani in plus sa nu scrie . ...... sa fie un brand ceva "mai bun" dar defapt are acealasi rahat "sub capota" ?


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 31, 2008 9:09 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 6:09 am
Mesaje: 252
Localitate: Iasi
si chinezii fac lucruri bune si lucruri ieftine..... ce-i drept noi ne-am invatat doar cu lucrurile ieftine....... ca doar de astea importa romania..
dar cred ca se gasesc pe undeva si lucruri bune (imi amintesc de vremea copilariei cand existau la noi masinute mecanice chinezesti facute super din tabla adevarata... nu prostii de acuma) banuiesc ca asa arata .

eu personal am luat o masina de fum antari z80, nu stiu pe unde e fabricata (probabil tot in china) dar imi place la cum e construita.. tabla pe ea serioasa, vopsita super, sistem de prindere exceptional (nu credeam ca o sa vad la un echipament de 2.2 mil un inel pentru legatura de siguranta dar asta are!!!) oricum nu am ce sa critic ceva din punct de vedere al constructiei![/u]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 31, 2008 9:42 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Sep 30, 2007 5:42 pm
Mesaje: 296
Localitate: Oradea
se fac chestii bune in china. numa problema e ca in partea asta ajung kkturile
in state is mai mult chestiile BUNE produse in china; din cate am auzit si eu :roll:

_________________
imagine a world without sound
where we found music to move us?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: o intrebare????
MesajScris: Vin Feb 01, 2008 12:03 am 
Sebyy scrie:
http://www.discozone.ro/catalog/Lumini-dinamice-58/Efect-lumini-Z-20Zig-Zag-C,-2-x-120V300W-419,1.html este bun de ceva chestiuta asta???


e buna

eu am doua bucati si sunt foarte multumit de ele

ia-ti doua becuri de rezerva sa le ai acolo

eu nu am avut probleme dar cine stie

vezi ca la discozone preturile sunt fara tva


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 01, 2008 12:06 am 
pid scrie:
si chinezii fac lucruri bune si lucruri ieftine..... ce-i drept noi ne-am invatat doar cu lucrurile ieftine....... ca doar de astea importa romania..
dar cred ca se gasesc pe undeva si lucruri bune (imi amintesc de vremea copilariei cand existau la noi masinute mecanice chinezesti facute super din tabla adevarata... nu prostii de acuma) banuiesc ca asa arata .

eu personal am luat o masina de fum antari z80, nu stiu pe unde e fabricata (probabil tot in china) dar imi place la cum e construita.. tabla pe ea serioasa, vopsita super, sistem de prindere exceptional (nu credeam ca o sa vad la un echipament de 2.2 mil un inel pentru legatura de siguranta dar asta are!!!) oricum nu am ce sa critic ceva din punct de vedere al constructiei![/u]


e germania sau austria provenienta lui z80
ca o fi facuta cu mana de lucru ieftina asta e alta poveste

eu am z80 si o sa mai imi iau una


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 01, 2008 10:03 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 10, 2006 9:32 am
Mesaje: 108
Localitate: Botosani
dar de noul model de ciuperca z-30 ce ziceti, mie mi se pare mult mai tare decit z-20 , asta si dupa pozele vazute la producator
http://www.eurolite.de/ , z-30 apoi pozele, ff fain pe site sunt prezentate luminitele :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Feb 05, 2008 3:08 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 10, 2006 9:32 am
Mesaje: 108
Localitate: Botosani
dorumic scrie:
dar de noul model de ciuperca z-30 ce ziceti, mie mi se pare mult mai tare decit z-20 , asta si dupa pozele vazute la producator
http://www.eurolite.de/ , z-30 apoi pozele, ff fain pe site sunt prezentate luminitele :wink:


chiar nu a vazut nimeni un z-30 la lucru ????


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Feb 05, 2008 7:47 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 6:09 am
Mesaje: 252
Localitate: Iasi
dorumic scrie:
dorumic scrie:
dar de noul model de ciuperca z-30 ce ziceti, mie mi se pare mult mai tare decit z-20 , asta si dupa pozele vazute la producator
http://www.eurolite.de/ , z-30 apoi pozele, ff fain pe site sunt prezentate luminitele :wink:


chiar nu a vazut nimeni un z-30 la lucru ????

pai eu nici macar nu vad de unde se poate cumpara in romania..
oricum cred ca e o lumina fara prea mari pretentii facuta pentru un buget redus... dar daca nu se gaseste la noi e greu sa iti faci o parere


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România